Заорювання соломи потребує додаткового внесення азоту
При заорюванні соломи у ґрунт потрібно обов’язково вносити азот, необхідний їй на власну мінералізацію. Натомість дефіцит азоту призводить до зниження рівня врожаю, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Через недостатність азоту в соломі (С : N = 60–100) вона акумулює 40–50 кг/га ґрунтового азоту на власну мінералізацію, доки не буде досягнуто співвідношення С : N = 20.
Тому, на початкових етапах росту й розвитку рослин спостерігається дефіцит азоту, якщо в ґрунт разом із соломою додатково не вносять азот мінеральних добрив.
В середньому для мінералізації 1 тонни соломи потрібно 10 кг/га азоту. Водночас велике значення має співвідношення вуглецю й азоту: за співвідношення 20 : 1 мінералізація буде повноцінною.
Через високий уміст вуглецю, а також погане його співвідношення з азотом розкладання соломи в ґрунті й фіксація елементів (мінералізація) відбувається дуже повільно (до 2 років).
Нагадаємо, використання соломи як добрива зменшує рівень забруднення повітря. Солома може пригнічувати розвиток культури за неправильного її внесення у ґрунт. Разом з тим родючість ґрунту поліпшить заорювання сидератів із соломою злакових культур.
Раніше також повідомлялося про чотири переваги застосування біодеструкторів для підвищення родючості ґрунту.