Агромаркет

У 2019 році з відсутністю продовольчої безпеки зіштовхнувся кожен десятий житель планети, – ФАО

Згідно з прогнозами, до 2050 року населення Європи та Центральної Азії збільшиться на 9,7 млн, при цьому понад 80% людей будуть проживати в міських районах, відтак, попит на продукти харчування зростатиме.  Тому сільське господарство повинно адаптуватися до складних завдань росту населення, економічного зростання, змін переваг споживачів і конкуренції за воду.

Про це розповіла керівник групи національних дій по боротьбі зі змінами клімату Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Наталія Алексєєва.

За даними ФАО, наразі від голоду у світі страждає 690 млн людей, що становить 8,9% населення планети.  Зокрема, за останній рік ця цифра збільшилась на 10 млн, а за 5 років – майже на 60 млн. Аналогічна тенденція росту спостерігається і за показниками розповсюдження гострої відсутності продовольчої безпеки, що також відображає масштаби голоду.

«Хочемо відзначити, що у 2019 році з гострою відсутністю продовольчої безпеки зіштовхнулися близько 750 млн людей або кожен десятий житель планети. У контексті цього, зростає нестача води та погіршується її якість. Зокрема, за останні два десятиліття щорічно кількість доступної прісної води на людину зменшується більш, ніж на 20%. Нас це дуже хвилює, бо проблема пов’язана із забезпеченням стійкості екосистем. Біля 41% світового зрошення здійснюється за рахунок екологічних водних потоків, тобто та вода, що має бути в лісах, полях, забирається сільським господарством. У найменш розвинутих країнах 74% сільського населення не має доступу до безпечної питної води», – зазначила експертка.

Вона також додала, що показники імпорту та експорту сильно різняться між країнами Європи та Центральної Азії, що свідчить про те, наскільки країни залежні від торговельного обміну продуктами харчування.

Нагадаємо, від голоду, спричиненого коронакризою, у світі може загинути більше людей, ніж від самого вірусу.