Агрономія

Запаси прісної води за останні 20 років скоротилися на понад 20%

Близько третини населення планети живе в сільськогосподарських районах із дефіцитом води. У деяких регіонах світу, як наприклад у Центральній Азії, в таких районах проживають близько 20% населення.

Про це йдеться у звіті Продовольчої й сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

Як зазначається, запаси прісної води на планеті в розрахунку на душу населення скоротилися за останні 20 років більш ніж на 20%, тому експерти ФАО наголошують на необхідності більш ефективного управління водними ресурсами.

«Доповідь ФАО – це сигнал тривоги. Для того, щоб вирішити проблему нестачі води в сільському господарстві, необхідно якомога швидше вжити рішучих заходів», – заявив голова організації Цюй Дун’юй.

Ефективне управління водними ресурсами передбачає, зокрема, вирощування посухостійких сільськогосподарських культур, використання новітніх технологій в аграрному секторі, модернізацію іригаційних систем, введення квот на воду.

У звіті також зазначається, що найвищі показники забору води на душу населення – в Центральній Азії, а в найменш розвинених країнах 74% населення не мають доступу до чистої питної води.

91 країна має національний план щодо забезпечення сільських районів чистою водою, але тільки дев’ять із них виділяють на це необхідні кошти. Ще один цікавий факт – біопаливо вимагає в 70-400 разів більше води, ніж викопні види палива.

Нагадаємо, Херсонщина збільшила споживання води для зрошення.