Технології, що дозволяють заощадити на опаленні й охолодженні пташників
За проєктування й будівництва пташників потрібно враховувати, як можна зменшити операційні витрати на опалення та охолодження.
Так, правильно спроєктована система вентиляції з використанням вентиляторів – розгінників повітря дозволяє не тільки знизити витрати енергії на 10-30%, але й поліпшити якість підстилки та повітря.
Також енерговитрати у пташнику можна зменшити на 10% за заміни низькоякісних припливних клапанів на клапани з високоякісного поліуретану. Він зменшує замерзання або деформацію клапанів через перепад температур, має високі теплоізоляційні властивості. Має значення конструкція і герметичність клапана.
Використання вентиляторів із рейтингом енергоефективності 0,6 м³/хв/Вт або краще (за статичного тиску 25 Па) зменшить витрати на вентиляцію пташника на десятки тисяч гривень на рік.
У регіонах із подовженим сезоном спеки довгі пташники будуть ефективніші, ніж короткі й широкі, оскільки тунельна вентиляція охолоджуватиме птицю краще.
За використання засобів для зниження рівня аміаку в підстилці можна зменшити інтенсивність роботи системи вентиляції в ранній період вирощування курчат. Це дозволить заощадити на обігріві 30%, що компенсує вартість використання засобів для оброблення підстилки.