Тваринництво

Розширено держпідтримку для галузей вівчарства, козівництва і на будівництво ферм

Розширено держпідтримку для галузей вівчарства, козівництва і на будівництво ферм

Агровиробникам, які через війну перемістили бізнес із прифронтових територій, до 50%  збільшать відшкодування вартості будівництва та реконструкції ферм. Відтепер на державну підтримку зможуть розраховувати і фермери, які розводять овець і кіз. 

Відповідні зміни Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, повідомили в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства.

Зміни передбачають:

  • розширення переліку об’єктів державної підтримки за рахунок племінних ярок, вівцематок, баранів, кіз (козематок та/або кізочок), цапів і цапків;
  • поширення часткового відшкодування вартості об’єктів на тваринницькі ферми й комплекси для утримання овець і кіз;
  • збільшення до 50% розміру відшкодування вартості об’єктів для сільгосптоваровиробників, які після 24 лютого 2022 року перемістили діяльність із прифронтових територій;
  • надання права у 2026 році отримати часткове відшкодування вартості об’єктів, які були побудовані та/або реконструйовані у 2025 році та введені в експлуатацію.

Очікується, що ухвалені зміни сприятимуть відновленню та розвитку галузей вівчарства і козівництва, здешевлять придбання племінних тварин та інвестиції у відповідну виробничу інфраструктуру, а також посилять підтримку підприємств, які продовжують працювати після релокації з територій, що постраждали від бойових дій.

«Розширення державної підтримки на вівчарство й козівництво ‒ важливий крок для відновлення поголів’я та розвитку цих галузей, – наголосив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Тарас Висоцький. ‒ За роки повномасштабної війни кількість овець і кіз в Україні суттєво скоротилася, тому наше завдання ‒ створити додаткові стимули для фермерів інвестувати у виробництво. Окремий фокус ‒ на підприємствах, які були змушені перемістити виробництво з прифронтових територій, адже збереження їхньої діяльності означає робочі місця, податки та продовольчу безпеку країни».

Довідка

Державна допомога аграріям і фермерським господарствам надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 950 від 6 серпня 2025 року (із змінами).