Відсутність істотних опадів упродовж квітня – початку травня в Лісостепу негативно вплине на стан агроценозів

За даними Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН в центральному Лісостепу місячна відсутність істотних опадів впродовж квітня – початку травня є рідкісним явищем в умовах Поділля і безумовно особливістю цієї весни, що матиме відповідний негативний вплив на стан агроценозів.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Безсніжна зима з різким чергуванням аномально теплих та морозних періодів, повернення сильних заморозків аж до морозів з температурою до -7°С в період появи сходів ранніх ярих культур та цвітіння плодово-ягідних культур вже справили відповідний негативний вплив.
Окрім стресу для рослинного організму це обумовило надмірні непродуктивні втрати ґрунтової вологи, головним чином за рахунок евапорації, що призвело до аномально низьких для цієї пори запасів продуктивної вологи у всіх ґрунтових горизонтах, які у верхніх шарах були критично низькими.
Надходила інформація про заселеність посівів цукрових буряків звичайним буряковим довгоносиком – найнебезпечнішим фітофагом цієї культури. На часі склалися надзвичайно сприятливі умови для міграції цього шкідника, який на відміну від сірого довгоносика здатний як перелітати так і рухатись пішим ходом.
Якщо на квадратному метрі посіву економічний поріг становить більше 0,3 екземпляра, то у фазі вилочки першої пари листочків це становить реальну загрозу знищення посіву. Одним із заходів збереження густоти є протруювання насіння сильнодіючими системними інсектицидами. Контроль за посівами має бути постійним, що дозволить вжити відповідні заходи, доступні для можливостей господарств.
Нагадаємо, аграрії засіяли 76% площ ярими зерновими та зернобобовими.