Овочі-Ягоди-Сад

На родючих ґрунтах під яблуню треба вносити не більше 50-60 кг/га азоту

добрива

За надмірного азотного живлення плодових культур відбувається подовження вегетації, що призводить до невизрівання тканин і, відповідно, пошкодження дерев узимку низькими температурами, а квіток – весняними приморозками. 

Про це йдеться у статті Романа Яковенка, доктора сільськогосподарських наук, професора Уманського національного університета садівництва, для журналу «Садівництво по-українськи».

«Щорічний винос азоту, за врожайності інтенсивного саду 40 т/га, складає 0,05% або це всього 20 кг, – наводить дані він. – Така ж кількість азоту акумулюється у деревах упродовж вегетаційного сезону вирощування насаджень яблуні. Тому, особливо на родючих ґрунтах внесення добрив повинно бути помірним, в міру необхідності з дозою 50-60 кг/га».

Надмірно високий вміст нітратного азоту в ґрунті під плодовими деревами може блокувати їхнє живлення фосфором, додає науковець, залізом та іншими елементами, що викликає фізіологічні захворювання і зниження продуктивності, а головне наносить шкоду навколишньому середовищу шляхом промивання нітратної форми азоту в глибші шари ґрунту. 

Читайте також: За шість років сидерації у ПСП «Злагода» вдвічі зменшили застосування міндобрив