Агромаркет

Вартість спасіння одного каштана коливається від 55 до 85 доларів

Вартість спасіння одного каштана коливається від 55 до 85 доларів

У компанії Syngenta з’явилась технологія ефективного захисту каштанів від мінуючої молі.

Про це йдеться у статті АgroТimes.

«Технологія широко використовується у європейських країнах, а 5 років тестується і в Україні. Мова йде про технологію захисту каштанів від шкідників TreeCare», – розповів керівник напряму Професійні Рішення компанії Syngenta Сергій Кіщенко.

За його словами, наразі в Україні оброблено близько 800 дерев у Києві, Херсоні, Черкасах, Дніпрі. Але фактично це крапля в морі, адже тільки в столиці налічується близько 1,5 млн каштанів.

«Оброблені дерева видно одразу. На відміну від більшості каштанів із пожухлим жовтим листям вони стоять зелені, навіть плоди у них більш оформлені. І хоч рекомендовано проводити обробку  раз на 3-4 роки, у Національному ботсаду ім. Гришка у Києві каштани прекрасно себе почувають, хоча з моменту «вакцинації» пройшло вже п’ять років», – зауважив Сергій Кіщенко.

Фахівець уточнив, що вартість обробки одного дерева коливається від 55 до 85 доларів залежно від товщини його стовбура.

Інноваційне рішення Syngenta складається з двох компонентів: препарату Ривайв™з діючою речовиною емамектинбензонат  і способу його внесення.

Препарат вносять безпосередньо у стовбур дерева за допомогою спеціального мікроін’єкційного аплікатора, який сам розрахує необхідну кількість препарату й нагадає про те, скільки мікродоз у стовбур вже внесено, а скільки ще потрібно внести. Оператору потрібно лише обміряти ширину стовбура, ввести ці параметри в аплікатор й просвердлити необхідну кількість 10-міліметрових отворів, яку розрахує прилад. Ці отвори потім заповнюються речовиною і гігієнічно пломбуються захисними втулками, здатними до повного біологічного розкладання протягом 7-10 років. Щоправда, такі ін’єкції можливі тільки коли обхват стовбура дерева становить щонайменше 15 см. Якщо молоде деревце уражене мінуючою міллю, краще дати йому час для укорінення й досягнення ним необхідної ширини стовбура.

Після ін’єкції продукт мігрує у верхню частину дерева, в листя або крону, через ксилему рослини: рух вниз до коренів рослини неможливий, що унеможливлює проникнення препарату до ґрунту.

Нагадаємо, п’ять років тому в Україні з’явилось рішення від компанії Syngenta, яке рятує каштани.