Особливо важко на мікоплазмоз хворіють телята
Мікоплазмоз уражує і дорослих корів, і телят, зокрема новонароджений молодняк, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Хвороба проявляється у вигляді кон’юнктивіту, артритів, різних захворювань дихальних шляхів, мимовільного переривання вагітності й народження мертвих телят, а також у вигляді маститів та ендометритів. У биків реєструють ураження статевих органів.
Особливо важко хворіють телята, їх зараження відбувається в перші дні життя. Здорові телята переносять мікоплазму у верхніх дихальних шляхах.
Рівень бактеріоносіїв серед телят набагато вище у стаді, де зараження відбувається під час вигодування молоком. Це не означає, що в усіх телят може розвинутися клінічна форма мікоплазмозу. Проте за наявності чинників, які сприятимуть поширенню мікробів і зниженню імунітету тварин, мікроорганізми почнуть активно розмножуватися.
Нашарування на мікоплазмоз вторинної бактеріальної інфекції значно посилює тяжкість ураження повітроносних шляхів, легень і спричиняє розвиток низки ускладнень придаткових порожнин носа, середнього вуха, головного мозку й очей. Загибель може сягати 25% із клінічним проявом захворювання в 40% тварин.
Респіраторна форма мікоплазмозу та пастерельозу в корів сприяє потраплянню бактерій по кровотоку у вим’я. Як наслідок ‒ у корів розвивається мастит.
Патологоанатомічні зміни за мікоплазмозу: деструкція кісткової основи носових раковин і лабіринту решітчастої кістки. Уражені раковини зменшені в об’ємі, з ділянками розм’якшення чи зморщування. На верхівкових і середніх частках легень спостерігається спадання легеневої тканини, під час розтину такі легені мають нерівну поверхню з горбами.