Як якісно підготувати насіння ріпаку до сівби
Сіють ріпак тільки високоякісним кондиційним насінням. Проти зовнішньої та внутрішньої інфекції насіння обов’язково протруюють одним із дозволених препаратів на основі діючих речовин: диметомофу; тираму; карбоксину + тираму; N-(диксотіолату 3-іл) дитіокарбамату калію; тираму + карбендазиму; тіаметоксаму + металаксилу-М + флудіоксонілу; флудіоксонілу + металаксилу-М, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Протруйник обирають залежно від спектра його фунгітоксичної дії та рівнів захисної спроможності щодо хвороб, виявлених фітоекспертизою насіння.
Під час протруєння насіння слід добавляти в робочий розчин органо-мінеральні добрива на основі гумату калію з розрахунку 200 мл/т, які суттєво підвищують польову схожість насіння, збільшують масу молодих проростків і розміри кореневої системи, вміст хлорофілу, підвищують ефективність процесу фотосинтезу, швидко виводять рослини з температурних стресів, підвищують стійкість рослин до численних хвороб.
Для мобілізації важкодоступного фосфору з ґрунту протруєння насіння потрібно поєднувати з обробленням мікробіологічним препаратом із розрахунку 50 мл на гектарну норму висіву. За бактеризації насіннєвого матеріалу приріст урожайності культури збільшується до 0,6–0,9 т/га.
Раніше повідомлялося, яке найоптимальніше місце озимого ріпаку в сівозміні.