Як збалансувати живлення кукурудзи
Дружність сходів кукурудзи можна оцінити після появи трьох листочків, тому що до цього рослина харчується епідермісом насінини й ще не бере поживу з ґрунту. Важливо пам’ятати, що недостача одного елемента живлення не може бути компенсована надлишковою кількістю іншого.
Про це пише Ігор Ковальчук, керівник групи технічної підтримки напряму насіння кукурудзи компанії «Сингента» в журналі The Ukrainian Farmer.
«Якщо, скажімо, в ґрунті недостатньо заліза, то ефективність використання азотних добрив буде нижчою. Якщо ж бракує цинку, то, відповідно, він не братиме участі у формуванні бруньки качана, коли закладається кількість рядів зерен і кількість зерен у ряду. Це відбувається у фазу 7–8 листків, тож оцінювати стан посівів обов’язково треба у фазу 4–5 листочків. Це саме той період, коли можна виявити брак цинку (листки між прожилками біліють). Тож якщо не вносили цинк перед сівбою, його слід вносити до появи 6-го листка, не пізніше (до того ж перший листок також ураховується)»,
– зазначив Ігор Ковальчук.
Та в будь-якому разі вплив елементів живлення на кукурудзу буде залежати від вологозабезпечення. Якщо господарство розташоване в зоні, де кукурудза може давати і 15 т/га врожаю, але за середньостатистичними показниками у вас більше ніж 400 мм не випадає й опади нерівномірні, планувати більші норми внесення добрив неефективно й економічно невигідно, адже без достатньої кількості вологи вони не спрацюють на 100%.
Раніше було названо переваги ранньої сівби кукурудзи. Також експерт розповів, як забезпечити вдалий старт для кукурудзи.