Агрономія

Названо переваги ранньої сівби кукурудзи

Названо переваги ранньої сівби кукурудзи

Строки сівби кукурудзи можуть бути ранні, оптимальні й пізні, що залежить не від дати, а від температури ґрунту на глибині загортання насіння. Рання сівба – це 6-8 °С, оптимальна – 9-12 °С, пізня – понад 12 °С. Коли середньодобова температура ґрунту три дні поспіль не опускається нижче за 6 °С на глибині загортання насіння, можна застосувати ранні строки сівби, але висівати тільки холодостійкі гібриди, які в разі похолодання не загальмують у рості й не втратять потенціал на початкових етапах. І ранні строки сівби мають свої переваги.

Про це пише Ігор Ковальчук, керівник групи технічної підтримки напряму насіння кукурудзи компанії «Сингента» в журналі The Ukrainian Farmer.

«На території України достатньо тепла погода для вирощування середньостиглих гібридів. Якщо ми беремо Захід і Північ нашої країни, то тут середня і гранична межа ФАО кукурудзи – до 330. Такі гібриди можна вирощувати без великих витрат на досушування. Звісно, це залежить ще й від генотипу, тому що деякі гібриди дуже погано віддають вологу, а деякі – швидко. Останні треба встигнути зібрати вчасно, тому що можливе повторне натягування вологи сухим зерном вологого навколишнього середовища», – зазначає Ігор Ковальчук.

Чому рання сівба може забезпечити кращий урожай?

1. Рання сівба забезпечує раннє цвітіння й запилення. Це зменшує ризик збігу в часі цієї фази з посухою.

2. Рослини, посіяні раніше, мають більш розвинуту кореневу систему, що покращує доступ до вологи.

3. Рання сівба забезпечує більш раннє збирання і зниження витрат на сушіння.

4. Розширює строки підготовки поля під наступну культуру в сівозміні.

«Утім, не завжди складаються сприятливі умови для ранньої сівби, і я б не сказав, що вони найкращі. Оптимальний тому й називається оптимальним, що вже немає ризику зворотних похолодань, ґрунт прогрівся, і дружні сходи можна отримати не лише в холодостійких гібридів, а й у тих, що мають помірну стійкість до холоду», – додав фахівець.

Нагадаємо, раніше експерт розповів, як забезпечити вдалий старт для кукурудзи.