Як ефективно спланувати першу весняну обробку озимих фунгіцидами та рістрегуляторами
Планування першої весняної обробки посівів озимих фунгіцидами та рістрегуляторами (Т1) та склад речовин, які треба додати, щоб запобігти втратам, на сьогодні є чи не найважливішим для фермерів. Якщо культура не має значних ушкоджень, треба вийти в поле якомога раніше і застосувати діючі речовини, що проявляють ефективність проти збудників.
Про особливості першої весняної обробки озимих пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, за пізніх строків сівби озимих культур і складних кліматичних умов (рівень вологи, раннє настання зими, льодяна кірка), що спричиняє відмирання листя та стебел унаслідок несприятливих погодних умов, відбувається недорозвинення культури, а її кущення продовжується навесні. У таких випадках рекомендується перше застосування регуляторів росту з метою стимуляції кущення рослин (озимої пшениці).
Цей захід рекомендується виконувати максимально рано навесні (ВВСН 20–21) за відновлення весняної вегетації препаратом Мепік та у фазу ВВСН 30–31, що працює вже за температури 5 °C.
У результаті стимулюється утворення додаткових бічних пагонів, що в підсумку позитивно впливає на рівномірність стеблостою. Також, обираючи фунгіциди, треба брати до уваги вміст діючих речовин і їх концентрацію, норми витрати, кількість компонентів для зменшення ризиків резистентності, гнучкість у використан[1]ні, тривалість захисної дії тощо.
Нагадаємо, на посівах озимого ріпаку виявили низку хвороб.