На Gigant 10 можна встановити секції культиваторів System-Kompaktor або Korund
Дискові борони Heliodor у ДП «Вітал-Агро», що в Полтавському районі, почали експлуатувати 8 років тому. Починали з 6-метрових моделей, їх у господарстві відпрацювало кілька одиниць. За словами керівника підприємства, вони однаково добре показували себе на полях після сої, соняшнику і кукурудзи.
Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.
Минулого сезону придбали широкозахватну 12-метрову модель, яка встановлена на системному носії Gigant 10 (Gigant 10/1200 Heliodor 9). За бажанням замість Heliodor 9 на нього можна встановити секції передпосівних культиваторів System-Kompaktor або Korund. Однак підприємство вирішило готувати ґрунт до сівби саме дисковою бороною.
Ураховуючи, що земельний банк усього 1600 га, здавалось, навіщо купувати таке високопродуктивне знаряддя? Однак для цього є кілька вагомих причин. Перша — швидкість. Передпосівну підготовку ґрунту під кукурудзу потрібно виконувати максимально оперативно, щоб не втрачалась волога. Від цього залежить ефективність початкового періоду розвитку рослин і, відповідно, перспективи урожаю. Погодні умови часто впливають на терміни виконання технологічних операцій.
За прикладом далеко ходити не треба: цієї весни техніка тривалий час не могла зайти у поле, а коли ґрунт підсох, довелось усе робити максимально швидко. Ще один чинник, що потребує високопродуктивних знарядь для весняної підготовки ґрунту, — це комплекс погодних, економічних та організаційних аспектів агровиробництва. У підприємстві більшість кукурудзи збирали навесні, й звісно, що глибоке розпушування зробити не вдалось. Стан ґрунту був далеким від ідеального, й цьогоріч довелось працювати агрегатом LEMKEN Heliodor 9 у три сліди.
Загальне напрацювання становило близько 5000 га. От і відповідь, навіщо невеликому господарству потрібен широкозахватний ґрунтообробний агрегат із високою продуктивністю.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що дискова борона Heliodor закладає проміжні культури під час обробітку стерні.