Тваринництво

Як запобігти значному ненавмисному вибракуванню корів після отелення

Під час переходу молочних корів до лактації однією із захисних відповідей на активацію системного імунітету може бути зниження рівня кальцію в крові.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Крім того, потреба молочних корів у кальції різко зростає безпосередньо перед отеленням і після нього. У результаті рівень кальцію в крові падає, виникає гіпокальціємія, що призводить до субклінічної або клінічної молочної лихоманки.

Коров’яче молозиво й молоко містять велику кількість кальцію. Отже, кількість кальцію, що потрібен корові відразу після отелення, може легко подвоїтися. У відповідь на падіння рівня кальцію в крові та збільшення потреби в ньому молочні корови намагаються більше поглинати кальцію з раціону і мобілізувати його з кісток. Для цього потрібна гормональна адаптація, що триває близько двох днів.

Корови, старші за другу лактацію, мають менш активний кістковий метаболізм, тому в них частіше виникають проблеми з низьким рівнем кальцію в крові. Саме тому клінічна молочна лихоманка найчастіше спостерігається в корів, які повторно народжують.

Більшість корів із низьким рівнем кальцію в крові відразу після отелення не мають видимих ознак молочної лихоманки, але потерпають від субклінічної молочної лихоманки. На кожну корову в стаді з клінічною молочною лихоманкою зазвичай припадає чотири корови з субклінічною її формою.

Важливим завданням у транзитний період є зниження активації системного імунітету в дійних корів, щоб зменшити ризик субклінічної гіпокальціємії та керувати переходом до лактації так, аби стрес був мінімальним.

Якщо цей перехід до лактації не здійснюється належним чином, у перші 100 днів після отелення спостерігається високий рівень ненавмисного вибракування корів, що негативно позначається на прибутковості молочної ферми.