Дрони стануть безальтернативною частиною технологічної карти у садівництві, - думка
Компанія DroneUA стала частиною стратегічно важливої для України події – Міжнародної конференції «Технології у садівництві: тенденції та можливості для Грузії», що пройшла за підтримки European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Вагомість події полягає в тому, що саме український досвід інтеграції дронів у сільське господарство став взірцем для міжнародних колег. Зазначено, що дрони в садівництві та овочівництві – безумовно високо перспективна технологія, що за кілька років стане безальтернативною частиною технологічної карти кожної культури.
Використання дронів можливе у двох напрямках:
- Скаутинг та агромоніторинг, в якому дрони відіграють роль інструмента збору даних. Далі «вся магія» – за обробкою та аналізом даних спеціалізованим програмним забезпеченням.
- Внесення ЗЗР дронами-обприскувачами. У садівництві – це наземні дрони-обприскувачі, і світові агрохімічні компанії вже мають низку системних кейсів в українських садах з адаптації препаратів. На прикладі господарства з вирощування лохини в сезон додатковий економічний ефект за рахунок проведення обробок дроном-обприскувачем становить понад 5 млн грн.
Таким чином робочий комплект дрона окуповується в межах одного агросезону.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що українські фермери консультують європейські компанії щодо агродронів.