Українські фермери консультують європейські компанії щодо агродронів
Два агродрони, що обробляють 1000 га за один тиждень, забезпечують додатковий урожай понад 200 тонн, що дорівнює $50 тис додаткового доходу. Разом зі зменшенням витрат на $15 тис сумарний економічний ефект сягає $65 тис.
Про це йдеться у повідомленні компанії DroneUA у фейсбуці.
Зазначено, що надалі проникнення робототехніки в агропроцеси буде посилюватись, що дозволить підвищити продуктивність. Дрони стають повноцінною альтернативою традиційним технічним засобам і навіть більше: їх застосування дає змогу заощаджувати кошти та більш раціонально використовувати ресурси. Крім того, ефективність операцій і врожайність культур збільшуються.
За останніх 3 роки дрони здійснили історичну трансформацію у агрогалузі – тепер це не лише інструмент для збору даних і моніторингу полів, безпілотники перетворились у ефективне рішення, що змінює стан посівів, удосконалює систему живлення та захисту культур.
«Сьогодні досвід українських аграріїв з упровадження інноваційних рішень дозволяє щотижня консультувати європейські компанії щодо ефективної інтеграції робототехніки у сільське господарство», – йдеться у повідомленні.
Наразі відомо, що застосування дронів-обприскувачів на 1000 га забезпечує економію: 200 тонн води, 5,5 тис літрів пального та 30% ЗЗР.
Крім того, розробка минулого року – платформа FarmFleet дозволяє вітчизняному ринку з надання сервісних послуг дронами-обприскувачами вийти за межі України й поширити свій досвід на інші країни.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що потенціал залучення робототехніки в агро у 2023 році зростатиме.