Назвали найбільш продуктивні типи розкидачів органічних добрив
Унесення органічних добрив позитивно впливає на агрофізичні властивості ґрунту та, відповідно, врожайність посівів. А обравши найбільш оптимальний розкидач органіки для власних умов і потреб, можна також істотно підвищити продуктивність роботи та оптимізувати виробничі процеси.
Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.
Для рівномірного постійного подання органічних добрив окремі розкидачі застосовують двошнекову систему. Лівий шнек системи переміщає матеріал уперед у бік виходу з молотками, а піднятий правий шнек рухає його вниз, одночасно подаючи матеріал на лівий шнек. Під час потрапляння матеріалу на молотки кожен молоток відокремлює частину органічної маси, подрібнює її та подає в розкидний пристрій. Розкидачі таких моделей можна застосовувати для розкидання підстилки у тваринницьких приміщеннях або загонах.
Продуктивними є агрегати з бічними розкидачами органічних добрив, що обладнанні ланцюгово-молотковим розкидним пристроєм. Цей пристрій складається з ланцюгів із масивними наконечниками, що кріпляться до роторного вала. Під час виконання технологічного процесу частота обертання ротора становить 240 об./хв. Технологічний матеріал розбивається ланцюгами на дрібні частинки й рівномірно розподіляється по поверхні ґрунту.
Закордонні виробники пропонують розкидачі органічних добрив із ротаційним робочим органом, що складається з диска великого діаметра з горизонтальною віссю обертання та прикріплених до нього лопаток і ножів. На деяких моделях машин установлено шибер, що кріпиться до бокових бортів. Шибер у нижньому (закритому) положенні не дає добривам контактувати з розкидними барабанами.
Для завантаження органічних добрив у кузов гноєрозкидачів застосовують різні типи навантажувачів. Так, щоб менше залучати навантажувачі, розроблено розкидач органічних добрив із навантажувальним пристроєм, який складається зі шнека та завантажувального транспортера. Таке конструкційне рішення дозволяє проводити завантаження та розкидання добрив однією машиною.
Нагадаємо, порівняли ефективність горизонтальних і вертикальних валів розкидача добрив.