Техніка

Порівняли ефективність горизонтальних і вертикальних валів розкидача добрив

Більшість розкидачів органічних добрив обладнано двома типами розкидних пристроїв – із вертикальними та горизонтальними лопатевими валами.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Горизонтальний тип складається з подрібнювального та розкидного барабанів, що обертаються в підшипникових вузлах, установлених на бокових стійках.

Вертикально розташований розкидний пристрій складається із чотирьох паралельно встановлених під кутом нахилу 75° до платформи транспортера розкидних барабанів. Барабани обертаються в підшипникових вузлах, що закріплені на рамі.

Розкидачі з горизонтальними одноабо дворядними лопатевими валами застосовують на розкиданні гною, що отримують після використання солом’яної підстилки. Ширина розкидання органічного добрива за допомогою таких робочих органів – 6-8 м. Для збільшення ширини більшість виробників обладнують розкидачі вертикальними дво- або чотирилопатевими валами. За оцінками західних фахівців, такі конструкції краще працюють на розсипчастому перегної.

На більшості агрегатів механізм подачі добрив у розкидний пристрій – це поздовжній дво- або однострічковий конвеєр (транспортер) днища кузова. Проте ланцюгово-транспортерний механізм є однією зі слабких ланок у конструкції розкидачів, він потребує постійного технічного обслуговування та поточного ремонту. Відповідно, ураховуючи це, виробники нині розробляють інші механізми подачі добрив у розкидний механізм.

Раніше ми повідомляли, як повинна працювати техніка для ефективного внесення органічних добрив.