Техніка

Назвали ефективні технологічні рішення для розкидачів твердої органіки

Розкидачі твердих органічних добрив стають дедалі популярнішими на ринку сільгосптехніки, зважаючи на масову оптимізацію системи живлення в господарствах і навіть відмову від мінеральних добрив. В Україні представлені агрегати таких іноземних виробників як Fliegl, Joskin, Kirchner, Bergmann, Pöttinger, Kemper, Gruber, Meyer, HAVCO, Tebbe, Unia, Strautmann. Серед вітчизняних компаній у цьому сегменті варто виділити моделі «Ковельсільмаш», «Білоцерківсільмаш» та «Уманьферммаш». Основні технологічні тенденції в розвитку цих агрегатів пов’язані з рішеннями цих виробників.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Кілька провідних виробників для подачі технологічного матеріалу в розкидний пристрій застосовують механізм висувної стінки, що складається зі сталевої стінки з кронштейнами, двох П-подібних напрямних, рухомого днища кузова та гідроциліндра. Швидкість руху рухомого днища та стінки регулюється за допомогою механічного або електричного потенціометра, забезпечуючи точну норму внесення гною. Такий механізм надійніший в експлуатації й не потребує значних витрат праці та матеріалів для проведення технічного обслуговування.

Також цікавими є моделі з дисковими розкидними робочими органами, що забезпечують ширину розкидання до 22 м завдяки інноваційній конструкції лопатки диска типу Speed, що використовують відцентрову силу. Лопатки кріпляться до диска не жорстко, а на підшипниках. Тому в разі удару великого каміння або іншого твердого предмета вони відхиляються назад. Завдяки цій системі забезпечується надійний захист приводу та довговічність розкидача. Розкидач оснащено електронним керуванням регулювання крутного моменту через кан-шину ISOBUS VarioSens і системою регулювання подачі розкидної маси, що працює в автоматичному режимі.

Нагадаємо, порівняли ефективність горизонтальних і вертикальних валів розкидача добрив.