Овочі-Ягоди-Сад

Краще зберігається виноград, вирощений на легких грунтах

Краще зберігається виноград, вирощений на легких грунтах

Кращу лежкість має виноград, що вирощений на схилах південної експозиції з легким водо- та повітропроникними ґрунтами без зрошення.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає В’ячеслав Іванченко, член-кореспондент НААН України, доктор сільськогосподарських наук, співробітник Академії біоресурсів та природокористування КФУ.

«Грона, які вирощені на ділянках із родючими ґрунтами або з близьким стоянням ґрунтових вод, зберігаються набагато гірше, – підкерслює дослідник. – Добре зберігається виноград із мергелистих і щебенистих ділянок. Виноград із плантацій, розташованих у долинах із багатими наносними ґрунтами, зберігається погано, відходи у цьому випадку майже у 8 разів вищі, ніж для винограду, що росте на схилах».

Він також додає, що краще зберігаються грона, вирощені без зрошення. 

«З посиленням водопостачання їх лежкість погіршується. Однак різні сорти по-різному реагують на характер водозабезпеченості. За вирощування винограду для тривалого зберігання поливи рекомендують виконувати в першій половині вегетаційного періоду і закінчувати їх не пізніше ніж за 40–45 днів до початку збирання», – підкреслює вчений.

Читайте також: Учений порекомендував сорти лежкого винограду для Правобережжя