Сучасні просапні культиватори можуть виконувати три різні операції
Просапні культиватори сьогодні має застосовувати кожне господарство. Завдяки інноваційним технологіям ці агрегати стали універсальними. Вони можуть обробляти міжряддя, не пошкоджуючи культурні рослини, виконувати точні обробки гербіцидами, а також підживлення посівів.
Про це зауважують у статті журналу The Ukrainian Farmer.
Нині існують ефективні технології дво- та навіть триразового застосування міжрядних культиваторів у посівах просапних сільгоспкультур передусім кукурудзи, сої та соняшнику. Вони передбачають не просто механічне знищення бур’янів у міжряддях, а й одночасне ефективне застосування гербіцидів.
«Річ у тім, що сучасні міжрядні культиватори давно вже позбавлено їх головного відомого мінусу — механічного пошкодження частини культурних рослин у рядках. Сьогодні їх уже ведуть камери та супутникові сигнали. Така точність ведення не лише дала змогу захистити від пошкодження культурні рослини, а й досягти додаткових агрономічних та економічних переваг. На крайніх секціях цих агрегатів можуть розташовувати форсунки з розчином гербіциду, що «вистрілюють» по тих бур’янах, які заховалися поміж стеблами кукурудзи чи соняшнику. Комп’ютерне розпізнавання забезпечує стовідсоткове влучання, і водночас жодна краплина робочого розчину не потрапляє на культурні рослини й не чинить фітотоксичності», – відзначає видання.
Поряд із цим просапні культиватори сьогодні застосовують для ґрунтового внесення азотних добрив у міжряддя. Для таких культур, як кукурудза, що потребують дробного підживлення азотом, це забезпечує реальний інструмент для підвищення врожайності й дозволяє знизити витрати.
Нагадаємо, просапний культиватор вимагає особливої уваги до робочих органів.