Тваринництво

Профілактика інфекцій дозволяє відмовитися від застосування оксиду цинку для поросят

Профілактика є найкращим і, як правило, найдоступнішим способом запобігання бактеріальним інфекціям. Тому на свинофермах мають діяти суворі заходи біологічної безпеки. До них належать промивання, дезінфекція і сушіння боксів між групами свиней у процесі переміщення.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

До того ж тимчасове простоювання приміщень перед заселенням нової групи має певну користь, обмежуючи вплив на поросят бактерій і патогенів попередньої групи.

Вантажний транспорт, що доставляє корм, має проходити обов’язкову санітарне оброблення перед тим, як заїхати на територію ферми. Співробітники ферми зобов’язані ретельно очищати взуття перед входом у приміщення, де утримують тварини, і перед виходом із нього.

Важливо враховувати стан здоров’я стада свиней і складати графік вакцинації. Дотримання грамотно складеного графіка вакцинації дасть змогу скоротити або повністю усунути опортуністичні бактеріальні інфекції, а також знизити необхідність у високих дозах оксиду цинку.

Потребує уваги ефективне керування мікрокліматом приміщень. Ідеться не лише про підтримання середньої температури в приміщеннях із тваринами, а й про вирівнювання денної та нічної температури, щоб різниця між ними була мінімальною. Перепади денної та нічної температури в 5-10 °C є занадто великими для поросят і можуть спричиняти додатковий стрес, що сприяє розвитку бактеріальних інфекцій.

Необхідно мінімізувати стрес у поросят після відлучення. Правильна організація годівлі до відлучення дасть їм змогу відразу після нього підвищити споживання корму та забезпечити максимальне надходження цинку в організм без необхідності у фармакологічних дозах мікроелемента.

Одним із таких способів є введення невеликої кількості твердого корму в раціон поросят до відлучення, щоб після відлучення вони знали, що це за корм, де його знайти і як їсти. Відразу після відлучення поросятам необхідний корм, який матиме запах і смак молока.

Нагадаємо, з червня 2022 року у країнах ЄС заборонено застосовувати фармакологічні дози оксиду цинку в раціоні поросят-відлученців.