Єдина умова роботи з данською генетикою свиней – кваліфікований персонал
Фермерське господарство «Пан Продукт» (Волинська область) перейшло на данську генетику свиней через її більшу продуктивність, якість і рентабельність внаслідок своєї багатоплідності. Це особливо важливо в кризові періоди, які періодично настають на вітчизняному ринку свинини.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла власниця ФГ «Пан Продукт» Мирослава Чайковська.
«На жаль, у нас немає такої європейської практики реалізації свинини тушами, коли фермер, забивши свиню й отримавши певний вихід м’яса, може отримати за неї ціну, дещо вищу за ринкову», – додала вона.
Раніше господарство працювало з німецько-голландським продуктом.
Єдина умова роботи з данською генетикою – кваліфікований персонал, наголосила Мирослава Чайковська.
«Коли він може справлятися з великою кількістю поросят меншої ваги, це дає набагато вищу рентабельність, ніж із меншою кількістю більших поросят. Бо кожне порося на будь-якому етапі розвитку може захворіти й загинути, незважаючи на його вагу під час народження», – пояснила вона.
За данської технології треба створити кращі умови для роботи людини, треба вміти працювати не лише з новонародженими поросятами, а й зі свиноматками-мачухами, стимулювати свиноматку до виробництва більшої кількості молока тощо, зазначила фермерка.
«Щоб виконувати ці завдання, треба щонайменше вдвічі збільшити штат кваліфікованих працівників, мати краще технічне забезпечення. Це, безумовно, більші затрати, але вони виправдані, бо в підсумку все одно компенсуються більшим виходом м’яса завдяки багатоплідності та високим приростам, – стверджує Мирослава Чайковська. – Але на початку для цього треба добре попрацювати, довчити персонал, найняти спеціалістів».
Як повідомлялося, свинокомплекс «Пан Продукт» тепер працює як підприємство повного циклу.