Азотне живлення ефективніше виконувати роздільно за допомогою аплікатора
Для формування гарної врожайності, сільгоспкультурам потрібна достатня кількість азоту, особливо великих норм внесення потребує кукурудза. Проте слід ураховувати, що її посіви засвоюють увесь потрібний обсяг азоту поступово, зокрема, на старті – лише чверть його. А найвища потреба рослин кукурудзи в азоті припадає після появи десяти листків – фази V10.
Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.
Відтак, давати навесні під основний обробіток ґрунту 300-400 кг/га карбаміду чи КАС не зовсім правильно. Так, рослини будуть із надлишком забезпечені ключовою діючою речовиною в перші тижні вегетації, однак надалі нітратна форма азоту однаково почне «тікати» в нижні шари ґрунту. Щось там і лишиться, але по факту значна частина внесених міндобрив буде витрачена неефективно. І посіви кукурудзи, навіть маючи зовні непоганий вигляд, відчуватимуть брак азоту, що негативно позначиться на врожайності.
Для вирішення цієї проблеми в нагоді стануть ґрунтові аплікатори, такі як Dragon. Він дає змогу виконувати роздільне азотне живлення кукурудзи. Зокрема, одну половину діючої речовини можна дати під передпосівний обробіток, а другу – у фазу V10. Кількість таких підживлень можна збільшити, оскільки кліренс Dragon заввишки 80 см дозволяє це зробити.
Крім того, під час роботи аплікатор відбувається додаткова аерація ґрунту, що може бути дуже корисним після весняних дощів.
Таким способом можна вносити не лише азот. У парі з цим елементом живлення завжди корисна сірка, а також магній. Якщо наприкінці квітня – початку травня погода тепла, а в ґрунті багато вологи, можна дати також трохи фосфору в рідкому вигляді, що стимулюватиме кращий розвиток кореневої системи.
Раніше ми повідомляли, ін’єкційна технологія внесення добрив є особливо ефективною за браку вологи.