Агрономія

Найбільше площ стебловий кукурудзяний метелик заселяє на Дніпропетровщині

чисельність стеблового кукурудзяного метелика

Літ стеблового (кукурудзяного) метелика, відкладання ним яєць та відродження гусениць триває повсюди в посівах кукурудзи. Шкідник заселяє 1-3% площ культури, а на Дніпропетровщині – до 27% площ.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У посівах кукурудзи також розвиваються хлібні блішки, попелиці, п’явиці, павутинний кліщ, якими пошкоджено 1-11% рослин.

Гусеницями бавовникової совки на 2-25% обстежених площ кукурудзи пошкоджено 1-3% рослин за чисельності 1 гусениця на кожну.

У посівах кукурудзи, Житомирської, Львівської, Кіровоградської, Полтавської, Тернопільської та Чернігівської областей на 1-6% рослин виявлено гельмінтоспоріоз, осередково у Київській, Миколаївській та Полтавській областях – пухирчасту сажку.

«Проти стеблового кукурудзяного метелика трихограму випускають у два строки: на початку та в період масового відкладання яєць шкідником. Норма за першого випуску – 30-50 тис. самиць на 1 га, за другого – залежно від кількості яйцекладок на 100 рослин; до трьох кладок -50 тис., 3-5 – 100 тис., 6-8 – 150 тис., понад 8 – 200 тис. самиць на 1 га», – радять фахівці Держпродспоживслужби.

Якщо літ кукурудзяного метелика й бавовникової совки розтягнутий, доцільно випускати трихограму не менше 3-х разів з інтервалом у 5-6 діб. За наявності понад 18% рослин з яйцекладками або 6-8% рослин з гусеницями стеблового метелика та бавовникової совки І-ІІ віків посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами.

Раніше повідомлялося, як контролювати чисельність стеблового кукурудзяного метелика.