Агрономія

Найбільш ефективний метод боротьби зі стебловим метеликом та бавовниковою совкою, – досвід

У компанії A.G.R. Group визначили, що хімічний метод боротьби з бавовниковою совкою та стебловим метеликом набагато ефективніший за біологічний.

Про це розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group в ході конференції «День Агронома».

За його словами, найбільша шкода гусениць бавовникової совки спостерігається під час наливу зерна на кінці кукурудзяного початку. При цьому вони виїдають його верхівку. Згодом рослини вражаються більшою мірою грибковими захворюваннями: пухирчастою сажкою, фузаріозом початків. Стебловий метелик шкодить, прогризаючи стебла, при цьому утворює борошнисту масу на поверхні листків. За цією ознакою його одразу можна виявити.

«Ми ретельно вивчали питання щодо методів боротьби з цими шкідниками. І хочу сказати, що ефективність хімічного методу проти стеблового метелика та бавовникової совки коливається на рівні 50-70%. А от використання трихограми ефективне на 25-50%», – зазначає фахівець.

За його словами, цей метод дуже дешевий, екологічно чистий, проте треба враховувати дуже багато чинників.

«Потрібно розуміти, чи життєздатна ця трихограма, в яких умовах її виготовляють і зберігають, що переважає в ній – самки чи самці, в яких умовах вона вноситься. Відтак, зразки трихограми обов’язково треба здавати в лабораторію для визначення всіх цих показників та визначення її виду, що найбільш агресивний для популяції шкідника. Але незважаючи на складність його застосування, цей метод теж має право на життя», – додає Сергій Хаблак.

Нагадаємо, популяція кукурудзяного стеблового метелика більша за технології no-till, а пік його чисельності припаде на 2025-ий рік.