Техніка

Клавішний комбайн оптимізує збирання завдяки своїй універсальності, - аграрій

Господарство «Флора А.А.», що обробляє 1250 га, збирає всі культури одним комбайном і навіть встигає надавати послуги сусіднім підприємствам. У ході робіт відзначають значні переваги свого клавішного комбайну, порівняно з роторним.

Про це AgroTimes розповідає керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца (Вінницька обл.).

У «Флора А.А.» 6-ий рік поспіль експлуатують найбільший клавішний комбайн New Holland CX 880.

«Втрати допустимі, враховуючи те, що він молотить практично все. Я бачив, як збирають урожай нові роторні машини. Вони чудово працюють на сої та кукурудзі, а от на пшениці позаду комбайну залишається стільки зерна, що можна й не сіяти. Натомість я зі своїм клавішним комбайном непогано працюю на кукурудзі, ріпаку, пшениці та соняшнику. Так, десь можливо на меншій швидкості, але завдяки універсальності такий комбайн виграє та є, на мою думку, оптимальним рішенням у середньому сегменті», – відзначає Андрій Капріца.

Ефективність збирання врожаю підвищується також завдяки інноваційному оснащенню комбайну: автопілот, датчики врожайності та вологості, системи, що коригують зазори решіт і роботу вентилятора, залежно від кута нахилу комбайну. У планах господаря придбати 3D-решта для покращення роботи на горбистих ділянках.  

«Кукурудзу за врожайності 14 т/га ми раніше молотили 20-22 га за світловий день. Але коли придбали перевантажувач John Greaves, то продуктивність збирання одразу збільшилась до 30-32 га. На пшениці збираємо 20-25 га за день. Нам вистачає», – додає Андрій Капріца.

Перед жнивами в господарстві замовили всі необхідні запчастини для збиральної техніки, провели дефектування, придбали пальне, а також – новий тракторний причіп об’ємом 20 кубів. Разом з тим підготували до роботи плуг і дискову борону, оскільки під ріпак будуть виконувати оранку.

Нагадаємо, підняття жатки на збиранні ріпаку зменшує витрати пального на 5 л/год.