Овочі-Ягоди-Сад

Дослідники порадили препарати проти хвороб винограду

Дослідники порадили препарати проти хвороб винограду

Дослідники з Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Е. Таїрова» радять починати обробляти баковими сумішами фунгіцидів проти мілдью та оїдіуму до цвітіння за дощової весни та після цвітіння – за сухої.

Про це повідомляється на сторінці установи у Фейсбук.

«За дощової весни, необхідно до цвітіння провести 2–3 обробки насаджень. Якщо ж весна суха, захист винограду починають після цвітіння (під кінець формування зав’язі)», – зауважують науковці.

Додають, що цей етап захисту є обов’язковим. Наразі у господарствах проведена одна обробка насаджень у період розвитку 3–5 листочків винограду. Наступну обробку більшість господарств планують провести саме після цвітіння винограду.

Уточнюють, що за настання сприятливих умов, а саме дощової погоди, за якою створюються умови для розвитку різних грибних хвороб, особливо мільдью, до початку масового цвітіння винограду (за 3–5 днів) з метою профілактичного захисту необхідно буде провести обробку насаджень. Збудник оїдіуму також здатний вражати плодоніжку зав’язі. Спори збудника хвороби вражають безпосередньо молоді ягоди винограду. У цей час зараження оїдіумом практично непомітно і стане видимим лише за кілька тижнів.

«Саме тому перед цвітінням або після цвітіння обов’язково слід застосовувати бакову суміш різних фунгіцидів, які в першу чергу мають бути сумісні між собою та мати синергетичну активність при спільному їх використанні, як проти мілдью, так і проти оїдіуму, а саме: Танос (0,4 кг/га) + Талендо (0,2 л/га); Акробат МЦ (2,0 кг/га) + Колліс (0,4 л/га); Мелоді Дуо (2,0 кг/га) + Фалькон (0,3 л/га); Ридоміл Голд (2,5 кг/га) + Топаз (0,2 л/га); Фольпан (2,0 кг/га) + Топсин М (1,5 л/га) та інші фунгіцидні композиції 

Для забезпечення більш довготривалого захисту та рівномірного розподілу робочого розчину на рослині, до бакової суміші слід застосовувати поверхнево-активні речовини (ад’юванти), наприклад Сільвет Голд (0,05-0,1% раб. р-р), Скаба (0,05-0,1% раб. р-р), Адьюгрейн, 10% (1,5% раб. р-р) та ін.», – радять в науковій установі.

Читайте також: Учені радять зберігати вологу на виноградниках