Чому щоденне санітарне очищення води в пташниках може не працювати
У питній воді, яку споживає птиця, не повинно бути бактерій. Їх наявність найчастіше свідчить про забруднення води органічними домішками, пише журнал «Наше птахівництво».
Кишкова паличка в питній воді, як правило, пов’язана з фекальним забрудненням.
Бактерії, цвілі, гриби можуть потрапити у воду в будь-якому місці: у джерелах водозабору, трубопроводах, напувалках тощо. Незважаючи на те, що гранично допустимою концентрацією є 1 тис. бактерій в 1 мл, у воді напувалок для птиці їх інколи можна виявити у кількості до 1 млн бактерій в 1 мл. Забруднена бактеріями вода неприємна на смак та може призвести до захворювань птиці.
Мікробне обсіменіння води може змінюватися залежно від сезону, місця розташування та джерела води. До того ж тепле середовище пташника може спровокувати швидке розмноження мікроорганізмів і утворення біоплівки на елементах системи водопостачання.
Санація води розпочинається з регулярної програми очищення трубопроводів, щоб зменшити природне накопичення мінералів, водоростей, цвілі, вірусів і бактерій. Однак щоденне санітарне очищення води може не працювати, якщо у водоводах утворилися міцні біоплівки.
Для очищення водоводів від біоплівок використовують лимонну кислоту, гіпохлорит натрію, сполуки четвертинного амонію тощо. Водоводи також можна ефективно очистити, додавши через медікатори до води 50%-й розчин перекису водню, щоб отримати 1%-й розчин у трубопроводах і залишити його на ніч.
Та за використання будь-якого продукту для руйнування біоплівки важливо потім добре промити трубопроводи, щоб видалити розчинені забруднення.
Нагадаємо, якість води в пташнику контролюють на її вході й виході.