Тваринництво

Якість води в пташнику контролюють на її вході й виході

Якість води в пташнику контролюють на її вході й  виході

Для достовірного оцінювання якості води в пташнику потрібний контроль у двох точках – на вході й на виході води, пише журнал «Наше птахівництво».

У першому випадку дуже важливо оцінити, звідки береться та надходить вода – міське водопостачання, свердловина або річка – та якість водопровідної мережі.

Одним із джерел зараження води може бути сама система напування у пташнику. Особливо гостро постає ця проблема в перший тиждень вирощування. Через високі температури в корпусі й низьку швидкість руху вода в трубах застоюється. До того ж під час вирощування птиці значну кількість ветеринарних препаратів подають через воду. Здебільшого вони є чудовим живильним середовищем для патогенної мікрофлори.

Введення їх через воду провокує різке підвищення патогенної активності мікроорганізмів у воді й розвиток колоній на внутрішніх стінках труб – біоплівки. Висока температура значно прискорює такий процес. При цьому біоплівка не тільки погіршує якість води, вона також забиває ніпелі й знижує вільний доступ птиці до води.

Тому важливо контролювати не тільки кількість мікроорганізмів, що надходить у воду, а й рівень біоплівки.