Потенціал дійних корів розкривається за повного набору мікроелементів
Молочні корови потребують мікроелементів, щоб максимізувати їхнє здоров’я та виробничий потенціал. Якщо раціон складають за рекомендаціями 20-річної давнини, тварини не зможуть розкрити свій потенціал на повну.
Це може призвести до небажаних наслідків для здоров’я корів і збільшити витрати господарства, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Мікроелементи мають вирішальне значення для дійних корів, оскільки кожен із них відіграє важливу роль у загальному стані здоров’я, особливо цинк, марганець, мідь і хром.
Цинк відповідає за синтез білка, утворення кератину, імунну функцію та функцію інсуліну. Це основний мінерал, що допомагає молочним коровам розвивати швидку й надійну відповідь на імунні проблеми, щоб вони могли використовувати поживні речовини для молочної продуктивності.
Марганець сприяє формуванню хрящів, імунній функції, розмноженню та глюконеогенезу.
Мідь важлива для утворення пігменту меланіну, вироблення АТФ, поглинання заліза та метаболічної функції.
Хром через опосередкований вплив на секрецію інсуліну поліпшує показники відтворення та молочну продуктивність.
Важливо мати всеосяжний набір поживних речовин для підживлення стада. Дефіцит будь-якого з цих мінералів знизить здатність корів працювати на максимальних можливостях.
Для досягнення свого генетичного потенціалу сучасні дійні корови споживають більше корму. Оскільки витрати на корми й далі зростають, це стає проблемою для отримання прибутку. У зв’язку з цим ефективність кормів є одним із найважливіших показників, які слід відстежувати на молочній фермі, адже дає уявлення про її прибутковість.
Як повідомлялося, різноманітність клінічних проявів полімікроелементозів у ВРХ утруднює своєчасне встановлення діагнозу.