Агрономія

Фермерів застерігають від придбання підроблених пестицидів

Початок польових робіт завжди супроводжується сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин. Зростає й ризик придбати неякісні, фальсифіковані препарати, нагадують у Держпродспоживслужбі.

Тому при виборі засобів захисту рослин обов’язково дотримуйтесь таких правил:

  • купуйте засоби захисту рослин лише в офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах та у відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів;
  • постачальники засобів захисту рослин повинні мати сертифікати відповідності на продукцію, що реалізується;
  • при покупці пестицидів звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні показники на кришці, тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки;
  • інформація на етикетці повинна бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою, із зазначенням: назви постачальника і його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номеру партії, ваги або об’єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування;
  • не купуйте підозріло дешеві, прострочені препарати у пошкодженій упаковці або без етикеток;
  • роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару.

Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» та низкою нормативно-правових актів.

Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів».

Фальсифіковані пестициди – це продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

Фальсифіати становлять особливу небезпеку, оскільки інформація про їхню небезпеку відсутня або обмежена, дія – непередбачувана, а завдана шкода – істотна та тривала. Небезпека ще і в тому, що підробки пестицидів можуть бути доволі якісними підробленими копіями представлених на ринку запатентованих препаратів або торгових марок, які важко відрізнити від справжніх товарів.