Агрономія

Які нюанси слід врахувати під час зберігання пестицидів узимку

Низькі температури повітря є найбільш шкідливими для пестицидів. Під їх упливом може відбутися розшарування, випадання осаду, що може призвести до закупорювання розпилювачів та фільтрів обприскувачів, втрати ефективності, спричинити опіки рослин, на яких вони застосовуються та негативно впливати на навколишнє середовище. Тому під час зберігання пестицидів узимку слід враховувати кілька нюансів.

Про це нагадують фахівці ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

«Щоб уникнути негативних ефектів, у холодну пору року пестициди мають зберігатися на спеціалізованих паспортизованих складах, де температура повітря повинна триматися на рівні 8-100C, відносна вологість – не перевищувати 75%», – ідеться в повідомленні.

У разі відсутності опалення на складі, його варто підготувати до зими: максимально утеплити та заробити усі протяги окрім вентиляції, розмістити всі препарати на стелажах або палетах, ближче до дверей та стін складу варто розмістити препарати, що мають тверду препаративну форму, таку як розчинні порошки чи гранули – вони легше переносять дію низьких температур. Рідкі препарати треба розмістити в середині складу та якомога далі від підлоги. 

«Виробники пестицидів радять зберігати їх продукцію у щільно закритих оригінальних упакуваннях та не використовувати тару з-під хімікатів повторно. Разом з пестицидами не можна зберігати хімічні консерванти кормів, кормові добавки, фарби, лаки, харчові продукти тощо», – зазначають фахівці.

Зберігання пестицидів має бути у заводській тарі у штабелях, на піддонах і стелажах. На тарі всіх видів повинні бути зазначені найменування препарату, вміст діючої речовини, група пестициду, знак небезпеки, маса нетто. До кожної пакувальної одиниці повинні бути додані рекомендації щодо застосування.

Пролиті та розсипані речовини слід негайно видаляти і знешкоджувати. Для цього на складі мають бути дегазуючі речовини – хлорне вапно, кальцинована сода та інші засоби. 

Нагадаємо, аграрії можуть безкоштовно утилізувати тару з-під ЗЗР.