Агрономія

У Бразилії знайшли спосіб на 50% скоротити витрати на пестициди

Бразильські винахідники запустили в роботу додаток для моніторингу шкідників і хвороб. Завдяки розробці витрати на пестициди можуть скоротитися на 50%, пише futurefarming.com.

У бразильських аграріїв, які вирощують сою, на пестициди припадає 30% витрат. Отже, скорочення використання пестицидів може принести значну вигоду.

Винайдена система Farmbox здійснює детальний моніторинг кожного поля, включаючи комплексну боротьбу зі шкідниками (IPM) з використанням біологічних препаратів.

Згідно з дослідженням, проведеним Embrapa (Бразильська корпорація сільськогосподарських досліджень), IPM показала зниження витрат на пестициди більш ніж на 50%, у той час як обсяги застосування пестицидів скоротились на 45%. При цьому врожайність сої збільшилася на 2,4%.

Розробники відзначають: щоб максимально ефективно використовувати IPM, важливо застосовувати точні інструменти моніторингу. Для цього Farmbox використовує широкий спектр польових даних: карти зараження, частота моніторингу, графік внесення, що вводяться ресурси, прогнози врожаю, витрати, продуктивність і прибутковість з кожної ділянки та ін.

«За допомогою Farmbox виробники можуть успішно боротися зі шкідниками, а також можуть легко відстежувати і контролювати всі загрози для сільгоспкультур», – зазначив генеральний директор компанії-розобника Farmbox Андре Геррейро Кантареллі.

Нагадаємо, в Україні за дев’ять місяців обсяги застосування пестицидів майже наздогнали показники всього минулого року. Раніше повідомлялося, що в Бразилії розробили систему інтелектуальних пасток для шкідників.