Фахівець розповів про тренди елеваторного ринку
Середні й великі агропідприємства вимагають від виробників елеваторного обладнання більшої продуктивності в розрізі приймання, сушіння та зберігання зерна.
Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» повідомив директор «ТОРНУМ Україна» Олександр Холод.
За його словами, наразі загальним трендом є курс на автоматизацію. Тому компанія TORNUM такоє зосередилася на автоматизації процесів сушіння й обслуговування елеваторів загалом. Це дозволить оптимізувати витрати на оплату праці й пошук фахівців, дефіцит яких вже спостерігається у селах.
Також новим трендом на ринку є те, що учасники ринку, які мають намір побудувати елеватор, хочуть звести його швидко з високою продуктивністю.
Він констатував, що раніше агровиробник із земельним фондом від 2 до 10 тис. га мав запит на сушарку продуктивністю у 350-400 тонн із завантаженням транспортної системи до 60 тонн на годину за умов одночасного зберігання до 3,5 тис. тонн.
«Сьогодні тренд різко змінився, особливо в частині транспортних систем та сушарок. Фермер дає запит на сушарку потужністю до 700 тонн/год. Цікавим є те, що змінилися вимоги до зняття надлишку вологи у зерні. Якщо раніше говорили про зняття вологи у кукурудзі з 24% до 14%, то на сьогодні вони кажуть про зняття вологи з 28% до 14%. Тобто навіть середній фермер розглядає високу продуктивність сушарок, тому що треба швидко прийняти зерно, швидко його посушити та швидко прийняти на зберігання», – зазначив Олександр Холод.
Нагадаємо, інноваційні моделі TORNUM мають широкий діапазон продуктивності. Також ми писали, що штучний інтелект сушарки TORNUM оптимізує енерговитрати.
Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.