Овочі-Ягоди-Сад

Пасльонові добре вродили на півночі України

Пасльонові добре вродили на півночі України

Фермерське господарство «Остер», що в селі Пилятин на Чернігівщині  минулого року до зернового клину додало 12 га овочів. Найкращі результати дали пасльонові: томати, перці, баклажани.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Можливо, ми час від часу будемо переглядати перелік культур, але всі пасльонові залишимо», – підкреслив директор господарства Максим Пономаренко. 

Для початку взялися вирощувати найурожайніші й менш проблемні гібриди. На пробу висіяли у власних тепличках, а потім висадили у відкритий ґрунт по одному гібриду томатів, перців і баклажанів. 

Ранній детермінантний томат Арнольд INX 1577 F1 створений для відкритого ґрунту. Через 90–95 днів від сходів він дає великі плоди насичено-червоного кольору типу біф. Із солодким перцем Магус F1 фермери уже добре знайомі на Київщині, Закарпатті та Півдні України. Зазвичай кожен кущик рясно обліплений червоними конічними плодами типу капія. За 60–65 днів від сходів вони набувають довжини до 10–15 см і ширини до 5–7 см. При цьому товщина стінки становить 0,5–0,7 см. Завдяки однорідності форми і розміру плодів Магус F1 легко укладати в тару для перевезення. Гібрид стійкий до погодних стресів та мікротріщин.

Урожай середньораннього гібрида баклажанів INX 804 F1 можна збирати через 80–85 днів після сходів. Стиглі плоди традиційні на вигляд — овально-циліндричні темно-фіолетового кольору, але, на відміну від родичів, генетично позбавлені гіркоти. Вага одного плоду — 300– 400 г, довжина — 18–20 см. Гібрид відмінно зав’язує плоди, добре переносить стреси як у південних, так і в північних регіонах.

Читайте також: Фермер-зерновик почав вирощувати овочі на Чернігівщині