Овочі - Ягоди - Сад

В Європі з’явився новий шкідник перцю – Platypus stultana

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
В Європі з’явився новий шкідник перцю – Platypus stultana

Метелик Platypus stultana являє собою загрозу для вирощування перцю В Іспанії, де цей вид зустрічається переважно на паприці, дотепер він не завдав економічної шкоди.
Про це повідомляє SadyOgrody.

Platypus stultana – метелик із сімейства лускокрилих (Lepidoptera: Tortricidae), виявлений у Північній Америці (Мексика та США). У 2005 році він був виявлений в Іспанії на рослинах, що ростуть у дикій природі, а в 2009 році у тепличному вирощуванні солодкого перцю. Потім він поширивсяв цій країні, заражаючи різні польові та тепличні культури на півдні.

У країнах Європейського Союзу цей шкідник не підлягає обов’язковому контролю, але входить до списку A2 EPPO (шкідники, рекомендовані державам-членам EPPO для карантинного регулювання).

Гусениці Platypus stultana живляться листям, яке згортають і зв’язують між собою пряжею. Личинки живляться всередині згорнутого листя, яке їх укриває. На паприці личинки пошкоджують тканину нижньої сторони листя і, крім того, проникають крізь плодоніжку плодів, харчуючись м’якоттю. Заляльковування відбувається в листяних укриттях.

Гусениці виростають до 12-15 мм в довжину. Тіло у них кремове, напівпрозоре, з головою та передньою манжетою жовто-коричневого кольору. Дорослі особини (метелики) мають розмах крил 2 – 2,5 см. Передні крила самців зазвичай темно-коричневі біля основи і золотисто-коричневі на верхівці, тоді як передні крила самиць мають більш рівномірний колір, від золотисто-коричневого до темно-коричневого. Задні крила яскравіші за передні.

Шкідник може поширюватися разом з рослинами, зрізаними квітами та гілками, а також фруктами (особливо перцем та виноградною лозою).

Читайте також: Науковець попередила про масовий літ підгризаючої совки

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями