Тваринництво

Метод вакцинації птиці важливий для запобігання респіраторним захворюванням

Збільшення чи зменшення випадків бактеріальних захворювань у птиці може залежати від методу вакцинації.

На цьому наголосив Тигран Антонян, представник компанії «АгроПлюсІнвест», практикуючий ветлікар, фахівець із птахівництва (Німеччина) під час виступу на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming.

«Метод вакцинації є важливим чинником. Якщо відомо, що на батьківських стадах бройлерів фіксують те чи інше респіраторне захворювання, у жодному разі не слід проводити на товарному стаді бройлерів вакцинацію спрейметодом, особливо якщо крапля спрею буде меншою за 80 мкр, – застеріг він. – Бо інакше це однозначно призведе до розвитку аеросакулітів у птиці, їй доведеться призначати велику кількість антибіотиків, і ефект все одно буде не дуже добрим».

Якщо є можливість вакцинувати птицю методом випоювання, краще зупинитися на ньому порадив Тигран Антонян. Практика свідчить, що такий метод супроводжується меншою кількістю ускладнень, аеросакулітів, імуносупресією, ніж за спрейметоду.

«У випадках, коли немає можливості вакцинувати птицю методом випоювання, слід застосовувати спреї, де величина краплі не менше 120-140 мкр, що не дозволить їй потрапити до повітроносних мішків птиці й спровокувати запалення», – додав ветлікар.