Інтенсивні горіхові сади потрібні для швидкого отримання високого врожаю
Суперінтенсивні сади, посаджені за схемою 4 × 6 м дають урожай горіхів до 8 т/га. Ці горіхи можна контрактувати для збуту на італійський переробний завод, розповів Олександр Болкісєв, директор компанії «Трейднатс», яка вирощує 43 га волоських горіхів у Роздільнянському районі Одеської області.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Щільність посадки залежить від якості ґрунту (чим він бідніший — тим потрібно рідше садити дерева), від сортів (середньорослі або сильнорослі) і способу обробітку саду (звичайний, інтенсивний і суперінтенсивний), – розповів Олександр Болкісєв. – У суперінтенсивному садять взагалі за схемою 4 × 6. І вибір щільності залежить від того, який результат і коли ми хочемо отримати. Наші знайомі китайці посадили 4 × 6 в Україні і в Чилі. Вони вже отримують горіхів до 8 т/га».
За словами горіхівника, для тих, хто хоче отримати відносно швидко багато горіху, потрібен інтенсивний сад. А якщо садять сад, образно кажучи, для онуків, то можуть садити 10 × 12 і без поливу. Він тільки років через 10 років вийде на максимальне плодоношення, та й урожай буде набагато меншим – відповідно до схеми посадки.
«Ми на власні очі бачимо результат інших садівників, які з інтенсивних садів упевнено експортують горіхи у Європу, – додав він. – До них, наприклад, приїжджають працівники італійського переробного заводу, коли горіхи ще висять на дереві, оцінюють обсяг і тут же законтрактовують майбутній урожай на жовтень. Гроші перераховують уже після того, як отримають підготовлений товар з України, оцінять його калібр і відтінок ядра на відповідність стандарту. Так чинять практично всі європейські клієнти».
Читайте також: Українці можуть експортувати горіхи за ціною 2–2,5 євро