Овочі-Ягоди-Сад

Інтенсивний горіховий сад виправданий в країнах з дефіцитом площ, – горіхівник

Інтенсивний горіховий сад затратний у обслуговуванні, у ньому більш вірогідний корональний конфлікт. Поки що невідомо, що з ним буде через 20 років, хоча напрямок цікавий, і його потрібно вивчати, – вважає Олег Коровкін, керівник Київської обласної організації Української горіхової асоціації та власник господарства ПП «Родинний Сад» (Черкаська область).

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Я б не хотів переходити на інтенсивний сад. Рано чи пізно в ньому починається корональний і кореневий конфлікт, – аргументував Олег Коровкін. – Щось більше плодоносить, щось менше, якісь дерева починають хворіти. І обслуговування затратне. Це виправдано в країнах з дефіцитом площ. У нас нижче схеми 8 × 8 я б не опускався».
За словами горіхівника, у низькорослого горіха й у звичайного практично однаковий розмір кореневої системи. 

«Що з нею відбуватиметься за щільного висаджування, скажімо 6 × 6? Як мінімум буде кореневий конфлікт, – сказав Олег Коровкін. – Якщо подивитися на оброблення такого саду, видно, що трактор ледве пробивається між рядами. Похилою пилкою він зрізає все без розбору – і плодові гілки, і не плодові. І все заради того, щоб не було коронального конфлікту».

З більшою схемою висаджування ні ручна, ні механізована праця на дорослих деревах практично не потрібна, вважає горіхівник.

«Я згоден, що теоретично ефективність у ньому є, але що буде з цими деревами через 15–20 років? Нас може очікувати те, що у Франції, — вони кожні 25–28 років перещеплюють увесь сад, постійно усікають кореневу систему. Це дуже короткий строк для такої процедури. Дерево постійно у стресі, з’являються нові хвороби. Я розумію, що людина на 20 га хоче висадити горіхів, як на 100 га, але я б не ризикнув. Хоча, вважаю, що напрям безумовно цікавий і його потрібно вивчати», – каже голова Київської обласної організації Української горіхової асоціації.

Читайте також: Нові горіхові сади закладають на карликових підщепах із загущеною схемою