Відсьогодні відкрито геопортал просторових данних
Геопортал просторових даних вже налічує близько 1000 наборів відомостей різного типу та різного територіального охоплення України. Відсьогодні він відкритий для громадян.
Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, презентуючи проект Національної інфраструктури геопросторових даних на Всеукраїнському форумі «Україна.30. Земля».
«Геопортал просторових даних – це фактично живий організм, який постійно буде зростати і наповнюватиметься геопросторовими та метаданими країни. Наразі ми внесли до геопорталу дані понад 70 ТГ. Ключовий момент полягає в тому, що сервіс пошуку працює в режимі реального часу. Також є аналіз перегляду метаданих, відображення використання інформації у електронному форматі. Усі сервіси повністю будуть доступні для користувачів. У наших планах здійснити покриття всієї країни у стислі терміни», – розповів Роман Лещенко.
За його словами, геопортал дасть можливість максимально цифровізувати державні процеси, використовувати єдину картографічну основу, усунути нікому непотрібні дискусії.
«Геопортал – це про публічність і прозорість державної інформації. Це серйозний поштовх до вдосконалення громадського контролю, дерегуляції всіх процедур, що безумовно сприятиме інвестиційному та економічному розвитку країни», – додав Роман Лещенко.
На своїй Фейсбук-сторінці міністр додав, що геопортал активно наповнюють 75 ТГ, 10 міст, Харківська та Львівська ОДА, держустанови, громадські організації у сфері НІГД і бізнес. «Більшість інформації вже актуалізовано, будь-які зміни миттєво вносяться в базу. Для швидкої та якісної роботи з геопорталом ми провели відповідні навчання для працівників та створили раду для консультаційної підтримки», – зауважив Роман Лещенко.
За його словами, відсьогодні геопортал відкритий для громадян. Люди можуть зареєструватися і сформувати запит на отримання даних. Функціонує повний каталог, доступна підписка на останні зміни, налаштовано зворотній зв’язок з користувачем.
Раніше ми повідомляли про презентацію порталу інфраструктури геопросторових даних. Також ми писали, що в Україні буде інтегровано статистичні та геопросторові дані. Крім того, у Держгеокадастрі презентували нову стратегію розвитку служби та поповнили кадастрову карту новими інформаційними шарами.