Помилки в технології заготівлі сінажу призводять до зниження надоїв
Процес заготівлі сінажу потребує великого набору різноманітної техніки, злагодженої роботи команди трактористів і надійного обладнання. Зупинка процесу заготівлі на будь-якому етапі автоматично призведе до погіршення якості кінцевого продукту.
Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.
Зменшення перетравності сінажу на 1% призводить до зниження надоїв на 0,5 кг з корови в день.
«Технологія сінажування – складний процес, пов’язаний з правильним (чистим) підбиранням і транспортуванням підв’яленої маси до місця закладання; розподіленням цієї маси на рівномірні (не більше 30 см) шари по всій території силосної ями; розумним використанням консерванту; оптимальним трамбуванням розподілених шарів і своєчасним, правильним укриттям корму герметичною плівкою», – відзначають у статті.
Також зауважують, що дуже важливим чинником для правильного приготування сінажних і силосних мас є швидкість наповнення ними сховища: для заготівлі в яму — близько 100 т/год, для заготівлі у курган — 150 т/год. Відтак, за годину треба: згребти, підібрати, перевезти (бажано в закритому кузові для мінімізації потрапляння пилу), розподілити на шари та затрамбувати 100 т підв’яленої маси й негайно накрити її вакуумною та силосною плівкою.
Далі треба ще забезпечити герметичне зберігання сінажу, а перед годівлею правильно його вийняти, зберігши щільність трамбування у залишеній масі.
Нагадаємо, неправильне обладнання для заготівлі кормів провокує втрати маси до 10%. Раніше повідомлялося, машини для ворушіння зеленої маси підвищують рентабельність ферми.