Техніка

Машини для ворушіння зеленої маси підвищують рентабельність ферми

Заготівля зелених кормів, а саме їх ворушіння, суттєво впливає на рентабельність молочної ферми. Зокрема, якісне виконання цього процесу зменшує втрати корисних речовин і енергії в кормовій масі, що збільшує прирости маси й надої корів.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Ворушіння дозволяє швидко зменшити вміст вологи трав’яної маси перед збиранням на сінаж або сіно. Це доволі важливий етап, бо часто на початку літа трапляються дощові періоди і доводиться працювати в надто коротких часових проміжках. Машини для ворушіння дають змогу пришвидшити підсушування рослинної маси без втрати якості кормів.

«Під час косіння високоврожайних трав утворюється рослинний шар завтовшки до 20 см. За таких умов трава буде сохнути нерівномірно, лишаючись знизу зеленою навіть на другий і третій дні. Ворушіння зменшує щільність трав’яної маси, вона краще провітрюється й просушується набагато рівномірніше. З тим у 1,5 раза зменшуються втрати корисних речовин, втрати енергії у кормовій масі скорочуються на 1,5 МДж на кілограм сухої речовини», – зазначають у статті.

Нагадаємо, сінаж у рулонах майже не поступається органолептикою вихідній сировині. Раніше повідомлялося, заготівля кормів у рукави не залежить від погодних умов.