Виноград починають обробляти препаратами захисту рано навесні
Рано навесні прокидаються хвороби та шкідники винограду: чорна плямистість, антракноз, брунькові шкідники, листокрутки тощо. Тому, крім обов’язкового ранньовесняного оброблення («обмивки») кущів, проводять оброблення в період появи 2–3 листочків та в період появи та відособлення суцвіть.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Раннє фунгіцидне оброблення повинно бути обов’язковим у схемі захисту культури. Навесні слід чекати на інтенсивність поширення чорної плямистості та антракнозу, – пояснюють Людмила Баранець з Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» та Василь Чебан, менеджер компанії «Сингента». – Серед шкідників першими розвиваються брунькові — вони починають пробуджувати й пошкоджувати рослини вже за температури від 5 °С. Тому, якщо оброблення проводитиметься за низьких температур, доцільніше використовувати препарати на основі піретроїдів, оскільки системні інсектициди за таких умов менш ефективні».
Автори наголошують, що навіть за такої холодної зими, як цього року ситуація з хворобами та шкідниками вже кардинально не зміниться, бо сильні й тривалі морози більше шкодять самій культурі, ніж хворобам і шкідникам.
«Тому весною крім обов’язкового ранньовесняного оброблення («обмивки») кущів, щоб впоратися з високим навантаженням хвороб і шкідників, слід провести оброблення в період появи 2–3 листочків та в період появи та відособлення суцвіть», – наголошується у статті.
Читайте також: Винограду загрожує 10 видів шкідників