Техніка

Використання метеоданих у дощуванні економить до 30% води, - дослідження

Використання метеоданих у роботі із системами зрошення підвищує продуктивність поливу та економить ресурси. Зокрема, це дозволяє коригувати роботу техніки відповідно до прогнозованих погодних умов і підвищувати врожайність культур.

Про це в ході конференції «Автоматизація та Роботизація» зазначив керівник відділу продажів техніки компанії «Фрегат» Андрій Пославський.

Він зазначає, що для прийняття рішення про зрошення та визначення норми виливу, в будь-якому разі, потрібно знати рівень ґрунтової вологи. Вода коштує дорого, тому кожен зекономлений куб знижує собівартість продукції. Відтак, метеодані є необхідними для ефективності операції.

«За технологією поливу широкозахватними дощувальними машинами, агрегат робить один круг за чотири дні, тобто повертається у вихідне положення. Відповідно ми повинні розуміти, коли випадуть опади на ділянці та в якій кількості, щоб знати, з якою нормою виливу та швидкістю запустити машину знову», – відзначає фахівець.

Він також зауважує, що найвищу врожайність можна отримати, якщо підтримувати вологість у вузькому та високому діапазоні. Тому потрібно чітко розрахувати, яку кількість води вилити на гектар, враховуючи погодні умови, щоб забезпечити рівномірний вилив протягом усього росту та розвитку культур. Важливо, не перезволожити ґрунт, бо тоді врожайність впаде.

«Результати наших експериментів минулого року показали, що використовуючи моніторинг вологості ґрунту на трьох горизонтах, можна зекономити до 30% води та збільшити врожайність мінімум на 20%, зокрема, по кукурудзі», – додає Андрій Пославський.

Нагадаємо, метеодані допоможуть спрогнозувати дефіцит вологи на конкретному полі. Раніше повідомлялося про суми капіталовкладень у різні типи зрошення.