Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Названо суми капіталовкладень у різні типи зрошення

Фахівці компанії АМАКО порівняли ефективність різних типів зрошення – краплинного, затоплення та дощування.

Про результати відповідного дослідження в компанії розповіли під час вебінару «Ефективність використання систем зрошення в Україні».

Так, найменше капіталовкладень вимагає система затоплення. Втім, тут і найбільші втрати ресурсу, і найнижча ефективність, адже землі, що поливаються таким чином, піддаються ерозії.

«У затоплення щороку потрібно вкладати приблизно $200/га. Зрештою, за 10 років капіталовкладення досягнуть $2 000/га», – зазначають у компанії.

Натомість краплинне зрошення – це гарна якість поливу, але високі щорічні капіталовкладення й операційні витрати, бо для того, щоб зрошувати 100 га, необхідно 5-10 людей, які працюватимуть із системою.

Відтак, у перший рік використання цього типу зрошення середні витрати становлять приблизно $1200/га, а через 10 років капіталовкладення становитимуть близько $4 000/га.

«Дощування – це висока якість поливу, мінімальні щорічні капіталовкладення та швидка окупність обладнання. За один рік ви вкладете $1000/га, далі просто будете користуватися цією системою. Відтак, на десятий рік таке зрошення буде в чотири рази дешевше, ніж крапельне», – зауважують фахівці.

Нагадаємо, прибутковість сої на зрошенні уп’ятеро вища, ніж на богарі. Раніше повідомлялося, що в Україні зрошувані площі цього року зросли майже на 5%.

Журнали