Експерт Креді Агріколь Банку розповів про переваги лізингу для агровиробників
Обізнаність та довіра клієнтів до лізингу підвищується, тож цього року очікується зростання ринку лізингу на рівні 10-20%. При цьому агробізнес традиційно є одним із найбільших лізингоодержувачів в Україні.
Про це під час круглого столу, організованого «Фінансовим клубом», розповів начальник управління лізингу Креді Агріколь Банку Юрій Василенко.
Креді Агріколь Банк запустив лізингову програму півроку тому і, за словами експерта, спостерігається відкладений попит з боку клієнтів, які надають переваги лізингу.
«Однією з головних причин, чому лізинг є вигідним для клієнта, є те, що виробники та дилери можуть надати лізинговій компанії або банку великі знижки на придбання техніки. Якщо ж клієнт звернеться до них безпосередньо, то не отримає таку привабливу вартість. Також у банків та лізингових компаній налагоджені партнерські відносини з провідними страховими компаніями, що дозволяє пропонувати клієнтам вигідні страхові тарифи», – зауважив Юрій Василенко.
Ще однією перевагою лізингу, за словами експерта, є те, що клієнт не залишається наодинці у разі форс-мажору. Наприклад, при виникненні спірного страхового випадку, банк, як важливий партнер страхових компаній, може завжди порушувати питання про компромісну виплату.
«Компроміс – найпоширеніше вирішення питань, і це подобається клієнтам. Також привабливість лізингу полягає в тому, що клієнту не доведеться вимивати обігові кошти, що є певною оптимізацією», – розповів Юрій Василенко.
Також експерт зазначив, що на об’єкт лізингу не може бути накладено податковий арешт, обтяження третіх осіб тощо, адже ці активи є власністю банку.
За даними Нацкомфінпослуг, яка до липня 2020 р. курувала роботу деяких лізингових компаній (діяльність структури зупинена відповідно до указу Президента України від 30.06.2020 р. №259 / 2020 р.), загальна вартість лізингових угод, укладених в 2019 р. налічує 26,2 млрд грн, що на 18% більше, ніж у 2018 р.
За словами експерта Креді Агріколь, державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» не стала на заваді розвитку лізингу. Очікується, що уряд розповсюдить умови програми і на лізингові послуги.
«Таке рішення дозволить поставити лізинг на один щабель із кредитуванням. Ми вважаємо, що клієнту потрібно запропонувати альтернативу, а попит буде як на лізинг, так і на кредити», – підсумував Юрій Василенко.
Нагадаємо, позичити на посівну допоможе цифрова платформа AgroApp.