Агромаркет

Обсяг наданих кредитів за програмою «5-7-9» зріс майже вдесятеро за третій квартал цього року

За ІІІ квартал 2020 року обсяг виданих кредитів за програмою «5-7-9» збільшився майже в 10 разів – з 1 млрд грн станом на початок липня до 9,9 млрд грн на початок жовтня. Натомість кількість підписаних договорів зросла вчетверо – з 1 033 до 4 127 за аналогічний період.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За попередній тиждень до участі в програмі «Доступні кредити 5-7-9» доєдналося 222 нових підприємця, з якими підписано договори на суму 324 млн грн. Всього ж, станом на сьогодні, видали 5 813 позик на загальну суму 13,5 млрд грн.

Відтак, станом на сьогодні, розподіл за напрямками кредитування виглядає наступним чином:

  • Інвестиційні кредити – 2552 (44%), це профінансовані нові проєкти з придбання або модернізації різноманітної техніки та обладнання, нежитлової нерухомості, будівництва чи ремонту приміщень, де здійснюється бізнес. За цим напрямок також фінансується розвиток франчайзингових проєктів з можливістю профінансувати оборотний капітал до 25% в межах інвестиційного проєкту.
  • Кредити на рефінансування під 0% – 2259 (39%), це рефінансовані кредити, які були раніше видані в різних банках. До 31 березня 2021 такі кредити будуть коштувати 0%, а зекономлена ліквідність дозволить зберегти бізнес та працівників.
  • Кредити на поповнення оборотного капіталу під 3% – 787 (14%), короткострокові кредити на поточні потреби бізнесу (оренда, закупівля сировини, зарплатня, обслуговування техніки та обладнання тощо)
  • Інші види кредитів за програмою – 3%.

Нагадаємо, кредитні кошти від ЄІБ «Аграрний фонд» спрямує на реконструкцію державних КХП.