Агрономія

На Черкащині спрогнозували розповсюдження шкідників озимої пшениці

З настанням весняного тепла на Черкащині у посівах озимої пшениці очікується активізація таких шкідників як злакові мухи, цикади, попелиця, хлібна жужелиця, озима совка. Також переміщуватимуться із місць зимівлі хлібні блішки, клопи, п’явиці та інші.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Так, личинки і пупарії шведських мух восени було виявлено  за середньої чисельності 0,5 екз на кв.м на 6% обстежених площ, личинки гессенської мухи за середньої чисельності 0,2 екз на кв.м  на 2,7% площ.

Злакові попелиці виявляли на 2% обстежених посівів, за чисельності 1-5  особин на рослину. Личинки хлібної жужелиці за середньої чисельності 0,3 екз на кв.м виявляли на 3,2% посівів озимої пшениці, гусениці підгризаючих совок за середньої чисельності 0,1 екз на кв.м  на 1% обстежених посівів.

«Сприятиме  заселенню посівів  озимих зернових культур в період фази кущіння – початок виходу в трубку відсутність перепадів температури повітря», – ідеться в повідомленні.

Фахівці також нагадали пороги шкодочинності шнідиква: личинки хлібної жужелиці 3 екз. кв.м, озимої совки – 2-3 екз на кв.м, дротяники – 5-8 екз на кв.м злакові мухи (10-15 % заселених стебел), хлібні блішки (понад 100 особин на кв.м), п`явиці (10-15 жуків кв.м), злакові попелиці (8-10 особин на стебло), цикади (40-50 особин на кв.м). Поріг шкодочинності   клопа – шкідливої черепашки під час виходу в трубку пшениці – 2-4 екз на кв.м.

«За перевищення порогу шкодочинності зазначеними шкідниками посіви зернових колосових культур обприскують одним із препаратів з діючою  речовиною: альфа-циперметрин,  диметоат,  лямбда-цигалотрин,  гамма – цигалотрин, зета-циперметрин, хлорпірифос, імідаклоприд, дельтаметрин, ацетаміприд; дві діючі речовини хлорпірифос + циперметрин, тіаклоприд + дельтаметрин, імідаклоприд + лямбда-цигалотрин та іншими дозволеними до використання в Україні  за  регламентами існуючих технологій», – нагадують у Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, у посівах озимини на Одещині відновили живлення личинки хлібного туруна.